wz
 
 
Naši psi
Novinky
O nás
Štěňátka
Odchovy
Fotoalbum
Kniha návštěv
O colliích
Články
Odkazy
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CH, JuniorCh. Old Golden Gates Perfecta "Perfi"
TOP youth bitch 2004, Klubová vítězka 2006,
3xNational winner, 4xBOB, 2xBIS,BIS Sable collie ...

- 2. 4. 2003

- Rodokmen - Výsledky výstav

CEA/PRA/Kat-negativní

17. 2. 2004 Jak nám roste Perfinka? Dá se říci, že vzhledově do krásy. Povahově se nijak nezměnila od příchodu do naší psí smečky, ba naopak! Svojí ženskou mazaností brzy prokoukla jak, že to v té rodině chodí a jaké kdo má privilegia. A co zjistila? 
Poslechněte si ji:
Nejstarší panička domácnosti, nosí nákupy a pohybuje se nejčastěji kolem sporáku. Tudíž je dobré, tuto paničku vždy co nejvřeleji přivítat, pak občas padne nějaký ten rohlík a ostražitě hlídat její pohyby u sporáku se také vyplatí, neboť  dojde na nějaké to dobré sousto.
Dobře vycházet s nejstarším páníčkem není také k zahození. Velmi často polehává na měkoučkém gauči, kam se jen tak nedostanu, ale udělám -li zamilované oči a položím hlavu na jeho kolena, nejstarší páníček zjihne a dovolí mi leháro na tom měkoučkém gauči.
Nejpernější práci mám s nejmladší paničkou - mojí cvičitelkou. Ta bývá velmi přísná a neoblomná. Přesto jsem zjistila, jak ji dostanu. Navlíkne-li mi vodítko a já pěkně běžím , či stojím - piškotek na sebe nenechá dlouho čekat.
Horší pořízení mám s chlupáčema ze psí smečky. Carin mě stále jenom poučuje a komanduje. Stejně však na mě nemá, uteču jí, kdy si zamanu a to jí nejvíc rozčílí. Ach jo - s Dancou teď již moc legrace není. Přestala si se mnou hrát, protože je mamča. Alwin ji neustále ošetřuje a moc mě k ní nepouští. Občas se sice spolu proběhneme, ale nic moc.
S Alwinem to mám vůbec těžké, moje nabídky k hrám zavrhuje. Tuhle se na mě dokonce děsně naštval. Když jsem objevila díru v plotě a mohla se pěkně projít po cizí zahradě, on se do té díry prostě nevešel a zůstal v ní viset. Panička mu vynadala, což ho vždycky úplně rozhodí, to tedy nevím proč - z  toho si já nic nedělám. Dalo mi potom moc práce ho obměkčit. Myslím, že už na to zapomněl, protože včera mi nabídl k přetahování páníčkovu ponožku. Nejhorší pořízení mám s kočkou. Ta mě vrcholně nesnáší a já zase ji. Neustále se roztahuje na gauči a to ani nemusí dělat zamilované oči. A ke všemu umí lézt po stromech. Moje panička mě učí všechny možné hlouposti, ale takovou důležitou věc mě ještě nenaučila. No, snad na to také brzy dojde....

20. 8. 2003 - A je to tady!!! Naše psí smečka se rozrostla o fenečku Old Golden Gates Perfectu, která pochází přímo z dalekého Kyjeva. Podle slov mamky, musela být počata, ze spojení uragánu s vlnou Tsunami a k tomu ještě muselo být  zemětřesení, nejméně o síle 8,5o   Richt.st.  Perfi, jak jí říkáme, je skutečně ve všem perfektní a precizní.  Proletí-li bytem, skutečně během pár vteřin, je vše k nepoznání. Je živá, rošťácká, dominantní, vědoma si své krásy, učenlivá a žensky mazaná - prostě k sežrání - a všechny nás dostala!

Každý náš pes ji přijal po svém.  Carinka - nejstarší - se z příchodu Perfi ještě nevzpamatovala, dá se říci, že je stále v šoku:). Snaží se usměrnit její nevybíravé způsoby a naučit ji základům slušného chování - prozatím marně. Alwinek, dal najevo , že je aristokrat a chování Perfi považuje za zcela nepřístojné a nedůstojné jeho vznešené rasy. Danca, trpělivě snáší její výpady. Avšak pozor!!! Padla kosa na kámen!!! Obě jsou všežravky!!! U své misky nezná bratra!!! To malá Perfinka velmi brzy pocítila, takže nyní vymýšlí různé rafinované způsoby jak Dancu oblafnout a odlákat od misky.

Je u nás stále veselo:)!!!